مخفی شدن فولدر اپشن (folder options)، بازگرداندن آن و غیر فعال کردن autorun

این روزها که استفاده از حافظه های فلش رایج شده و دوباره انتقال ویروس ها مانند دوره فلاپی افزایش پیدا کرده، باید راه های مقابله دستی با ویروس ها رو هم یاد گرفت.

 یک سری از این ویروس ها فایل اصلی خودشون رو به درایوهای مختلف کپی می کنند بعد یک فایل autorun.inf رو در root درایو قرار میدن تا با هر با کلیک رو درایو یک بار فایل آلوده اجرا بشه و ویروس بیشتر منتشر بشه. از طرفی این ویروس ها این فایل رو مخفی میکنن و گزینه folder options رو هم از منوی tools حذف می کنند تا امکان فعال کردن نمایش فایل های مخفی وجود نداشته باشه!

برای رفع این اشکال باید چهار کار انجام داد:

1. غیرفعال کردن autorun برای جلوگیری از اجرای فایل autorun.inf
2. فعال کردن نمایش فایل های مخفی
3. حذف autorun.inf از تمام شاخه های اصلی و فرعی
4. ویروس یابی

ادامه مطلب

اضافه شدن بخش ترجمه هوشمند به سایت امین

برای دستیابی آسان کاربران کد befarsi.com به سایت امین منتقل شد تا از امکانات کامل تر این سایت برای توسعه برنامه ترجمه انگلیسی به فارسی استفاده شود.

این برنامه در آدرس http://www.aminsoftware.com/translate قرار داده شده است. به زودی امکانات جدیدتر هم به این بخش اضافه خواهند شد. از جمله این امکانات قابلیت ثبت نام کاربران، ذخیره متون ترجمه شده به دلخواه کاربر و امکان همکاری کاربران در ترجمه متون می باشند.

همچنین در مراحل بعدی عبارت هایی که از قبل ترجمه شده اند به طور جمله به جمله ترجمه خواهند شد. کاربران همچنین خواهند توانست از بین معانی مختلف یک کلمه یکی را به عنوان ترجمه مناسب انتخاب کرده و بقیه را حذف کنند.

ادامه مطلب
XML